Eyüp Arın, 13. kez Adanaspor’un başında

Trendyol 1. Lig’ ekiplerinden Adanaspor, Özhan Pulat ile yolların ayrılmasının ardından, teknik direktörlük görevine Eyüp Arın‘ı getirdi. Arın, turuncu-beyazlı ekipte 13. kez teknik direktör olarak çalışacak.

Adanaspor’da, teknik direktör Özhan Pulat ile karşılıklı anlaşılarak yollar ayrıldı.

Turuncu-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, teknik direktör Özhan Pulat ile karşılıklı anlaşılarak yolların ayrıldığı bildirildi.

13. kez Eyüp Arın

Adanaspor’da altyapı koordinatörlüğü görevinden teknik direktörlüğe getirilen Eyüp Arın, 13. kez takımın başına geçti. Giresunspor maçına takımı hazırlayan ve ilk maçına çıkan Arın dönemi galibiyetle başladı. Adanaspor, rakibini evinde 4-2 yenmeyi başardı. 

“Bu haftaki maç, karanlığa girmemek, aydınlıkta kalmak içindi”

Eyüp Arın, “Bu haftaki maç, karanlığa girmemek, aydınlıkta kalmak içindi.” dedi.

Arın, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, yeni göreve geldiğini anımsatarak, kendisi gelene kadar takımı hazırlayan ekibe teşekkür etti.

Takımla 3 günlük çalışması olduğunu ifade eden Arın, şunları kaydetti:

“Biz sadece Adanaspor’a hizmet ederken her şeyimizle hizmet etmeye çalışıyoruz. Her şeyimizi vererek hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu haftaki maç, karanlığa girmemek, aydınlıkta kalmak içindi. Bu hafta tüm ekibimizle beraber bunu başardık. Giresun’u yendik. Giresun’u yenmemizin bize en büyük faydası, kazanarak tekrar yeni hocaya bir yol açmak oldu. Bu da gelecek hoca için inşallah hayırlı ve uğurlu olur.”

Arın, takımın bu sezon ilk kez bu kadar iyi mücadele ettiğinin belirtilmesi üzerine, kendi oyun şablonunun biraz daha farklı olduğunu ve futbolcuların da çok istekli olduğunu belirterek, oyuncularına teşekkür etti.

“Camiamızı toparlamak lazım”

“Takım ne zaman hocasız kalsa göreve gelen sizin için can simidi benzetmesi yapılıyor” sözleri üzerine Arın, Adanaspor’un yıllardır içerisindeki neferi olduklarını vurgulayarak, şunları söyledi:

“Adanaspor’un can simidinden ziyade biz Adanaspor’a gönül vermiş, kulübün altyapısından gelmiş, profesyonel takımda futbol oynamış, 30 seneye yaklaşık da bir zaman Adanaspor’da sürekli bir devamlılığım var. Camiamız da şu anda biraz buruk kırgın ama camiamızı toparlamak lazım. Adanaspor gerçekten iyi olacak, gerçekten önemli oyuncularımız var. Onlar daha da form kazandıkça daha iyi olur diye düşünüyorum.”

Eyüp Arın’ın Adanaspor’da aldığı görevler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x