Bunu Yapanlar Ya Canından Ya Parasından Oluyor!

Kış mevsimiyle beraber düşen sıcaklıklar ve kar yağışının görülmeye başlanması sürüş konfor ve güvenliğini azaltıyor. Bu kapsamda ısının +7 derece veya altına düştüğü tüm hava ve yol şartlarında buzlanma ve yağıştan kaynaklanan trafik kazalarının önüne geçilmesi için kış lastiğinin gerekliliği bir kez daha öne çıkıyor. Bunun için de araçlarınıza kış lastiği takmanız gerekiyor.

CAN GÜVENLİĞİNİZ TEHLİKEDE

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, sürücülerin, havaların iyi gittiğini düşünerek tedbiri elden bırakmaması ve araçlarına kış lastiği taktırarak kazalara karşı önlem alması gerektiğini bildirdi.

Aniden bastırabilecek kış için araçların hazırlıklı olması gerektiğini vurgulayan Baran, şunları kaydetti:

“Kar yağmadığını, havaların iyi gittiğini düşünerek tedbiri elden bırakmamak gerekiyor. Araçlarımıza kış lastiği taktıralım, kazalara karşı önlem alalım. Trafik kazalarının çoğu, yol tutuşu sıfıra düşen aşınmış lastiklerden kaynaklanıyor. Kış lastikleri 7 derecenin altı sıcaklıklarda yumuşaklığını ve tutma özelliğini koruyarak, yol tutuşunu artırıyor. Sürücülerimizden daha güvenli bir sürüş ve makul fren mesafesi için mevsimine göre lastik kullanmasını rica ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x