Başkan Candan’dan Üniversite Öğrencilerine Müjde

Sosyal belediyecilik alanında örnek çalışmalara imza atan Çumra Belediyesi, geçen yıl olduğu gibi üniversite öğrencileri için hayata geçirdiği eğitim desteği projesine bu yıl da devam ediyor. Belediye, Çumra nüfusuna kayıtlı olup ilk kez sınava girip bu yıl üniversiteye kayıt yaptıran öğrencilere destek olmak amacıyla 1 defaya mahsus 1.5 Türk Lirası maddi destek sağladı. Çumra Belediye Başkanı Recep Candan, öğrencilerin beklediği müjdeli haberi sosyal medya hesabından duyurdu.

“Gençlerimiz Bizim İçin Her Zaman Değerli!”

Eğitim desteği ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Candan Çumralı gençlere her alanda destek verdiklerini ifade etti. Candan açıklamasında; “Geleceğimiz olan gençlerimiz bizim için her zaman değerli! Gerek spor gerekse eğitim alanında başarılı olan öğrencilerimizi desteklemeye devam ediyoruz. Bugüne kadar spor faaliyetleri konusunda gerek Çatalhüyük Çumra Belediyespor’umuz bünyesinde gerekse diğer kulüplerimizde başarılara imza atan sporcu gençlerimizi ödüllendirdik. Bu anlamda gençlerimizi spora teşvik etmek ve Çumra’mızın adını uluslararası arenada başarıları ile duyurmaları adına desteklerimizi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

“Öğrencilerimizin ve Ailelerimizin Bütçelerine Katkıda Bulunmak İstedik”

Eğitim alanında da Çumra Belediyesi olarak gençlere yönelik önemli çalışmalar yapıldığını belirten Başkan Candan; “Yine eğitim alanında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile ortaklaşa düzenlediğimiz yarışmalarda gençlerimizi ödüllendirdik. İlk kez geçtiğimiz yıl başlattığımız Üniversite sınavını kazanıp kayıt yaptıran Çumralı gençlerimize eğitim desteği uygulamamızı bu yılda devam ettiriyoruz. Eğitim desteğine başvurup şartları sağlayan gençlerimizin ödemelerini bugün itibariyle gerçekleştirmeye başladık. Yeni eğitim-öğretim yılında, çam sakızı çoban armağanı bu desteğimiz ile hem sevgili gençlerimizin hem de ailelerinin bütçelerine destek olmayı amaçladık. Bu vesile ile üniversiteye yeni başlayan genç kardeşlerimin başarılar diliyorum.” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x