Üniversiteye başlayanların eğitim hayatı boyunca kullanabileceği güç ve performans odaklı laptop önerileri

Tüm öğrencilerin hayatlarının dönüm noktası olan üniversite tercih süreci sona ermek üzere. Çok yakında okullarına ilk adımı atacak olan öğrenciler not almak, ödev hazırlamak, proje tasarlamak ya da sunmak için yıllarca kullanabilecekleri güvenilir bir laptop arayışında. Fiyat-performans değeri, pil ömrü, ihtiyaca uygunluk ve teknolojik donanım en önemli faktörler arasında gelirken, bu değişkenler arasında doğru laptop modelini bulmak son derece zor. 

İhtiyaçlar özelinde konfigüre edilebilen donanım ve yazılım kaynaklarını bir araya getiren Monster Notebook’tan kılavuz niteliğindeki öneriler…

Tüm üniversite öğrencileri için bir laptop eğitim hayatı boyunca  kontrol merkezi konumunda. Bununla birlikte doğru laptop’ı seçmek, en zorlu ödevi yapmaktan daha zahmetli bir süreç olabilir. Kullanıcıların ihtiyaç duydukları teknolojileri güçlü donanım konfigürasyonlarıyla sunan Monster Notebook, öğrencilerin laptop seçimlerini kolaylaştırmak için en iyi cihazları bir araya getiriyor ve meslek gruplarına özel kılavuz niteliğinde öneriler sunuyor… 

Hukuk, işletme, psikoloji, iktisat, ekonomi gibi bölümleri tercih edenler için Monster Huma serisi: İnce, hafif, kolay taşınabilir ve güçlü bir laptop

Mobilite ve performansı bir araya getiren Monster Notebook Huma serisi laptop’lar, Intel’in 10 nm üretim teknolojili yeni nesil Intel® Alder Lake Core™ i5 ve i7 işlemcisi ile 12. nesil Alder Lake işlemci mimarisine sahip. Hukuk, işletme, psikoloji, iktisat, ekonomi gibi bölümleri tercih eden öğrencilerin uzun yıllar kullanabileceği modellerin dört çekirdekli ve sekiz iş parçacıklı işlemcisi, çalışma frekansını dinamik olarak değiştirip 4,7 GHz düzeyine kadar taşıyabiliyor. 64 GB’a kadar kapasiteli RAM ve 2 TB’a varan M.2 SSD ile güçlendirilen bilgisayarlar, Windows 10 Pro gibi ihtiyaçlarınıza yanıt veren işletim sistemlerini beraberinde getiriyor. Intel® Iris® Xe Graphics ekran kartı, 14,1” FHD 1920X1080 IPS Mat LED ekranı, 2x 2W hoparlörü ve HD kamerasıyla kendi sınıfının yükselen yıldızı olan  Monster Huma serisi laptop’lar, 16GB (2x8GB) DDR4 1.2V 3200MHz SODIMM belleğiyle gereksinimleri tam anlamıyla karşılıyor.

Güçlü ve ince kasa yapısı, klavyeye eğim sağlayan ergonomik kasa tasarımı, beyaz arka aydınlatmalı ve su sıçramalarına karşı dayanıklı klavyesi, kişisel verilerinizin daha güvende olmasını sağlayan gizlenebilir kamera ve parmak izi okuyucusuyla öne çıkan Huma serisi, günlük kullanıma uygun bir bilgisayardan beklenen tüm özellikleri bir araya getiriyor. 19,3 mm inceliği ve 1,6 kg ağırlığındaki hafif yapısıyla kolay taşınabilen laptop, zaman ve mekân sınırlarını ortadan kaldırarak yalnızca çalışmalarınıza odaklanmanızı sağlıyor. 

Yüzde 100 sRGB destekli IPS ekranlı notebooklar, ekrana yansıyan her bir pikseli olması gerektiği renkte ve doygunlukta görüntülüyor. Seri; HDMI, DisplayPort özellikli USB-C gibi bağlantı noktalarıyla harici monitör ve televizyon gibi birimlerin de sisteme bağlanmasına imkân tanıyor. Huma serisi; 60W adaptörle uzun süreli şarj desteği, 1 saatte yüzde 75 şarj dolumu, 500 kez şarjdan sonra yüzde 80 pil sağlığı ve Type-C ile şarj edebilme avantajıyla sizi yarı yolda bırakmıyor. 

Mühendislik öğrencilerinin en iyi çalışma arkadaşı Monster Abra serisi laptop’lar: Güç, performans, hızlı sonuç bir arada

Monster Notebook’un mühendislik öğrencileri için önerdiği Abra serisi, 15.6 ve 17.3 inç boyutlarında IPS ekranla multimedya içeriklerinde görüntüleri eksiksiz görebilmeniz ve Full HD çözünürlükte keyifli bir çalışma süreci yaşamanıza olanak veriyor. Intel® Wi-Fi 6 Gig+ teknolojisiyle gelen Abra serisi laptop’lar; güvenli, güçlü ve hızlı internet bağlantısıyla birlikte yüksek indirme ve yükleme hızını kablosuz olarak sunuyor. DDR5 bellek teknolojisi, hızlı frekansları, yüksek bant genişliğini ve verimliliği destekliyor. Bu teknoloji RAM performansını artırıyor, enerji sarfiyatını da ciddi oranda azaltıyor. 

Serinin en iyilerinden olan A5 V20.2.2 Intel®’in Raptor Lake mimarisiyle üretilen 13. nesil Intel® Core™ i5-13500H işlemcisiyle performansın daima yüksek olmasını sağlıyor. Intel® CoreTM i5-13500H’ın 45 Watt değerindeki güç tüketimi, 95 Watt değerine kadar çıkabiliyor, bu da kullanıcılara tüm uygulamalarda akıcılık olarak geri dönüyor. Intel® CoreTM i5-13500H, grafik ünitesiyle birlikte geliyor fakat istenirse grafik ünitesi devreden çıkarılabiliyor ve burada kullanılacak olan güç ekran kartına aktarılabiliyor. Cihazın 4 performans çekirdeği yazılımları optimize ederken, 8 verimlilik çekirdeği birlikte çalışmak veya boş vakitlerde oyun oynamak için çoklu görev yürütme gücü sağlıyor. Intel® Thread Director teknolojisi ise arka plandaki görevlerin sizi yavaşlatmasına izin vermiyor ve kesintisiz bir çalışma deneyimi sunuyor.

Ayrıca cihazın iş akışlarını güçlendiren NVIDIA Studio donanımı en iddialı proje fikirlerinin hayata geçirilmesinde kahraman rolü üstleniyor ve çalışmalarınızı kolaylaştırıyor. Özel ışın izleme, yapay zekâ ve video kodlama kabiliyeti sayesinde NVIDIA Studio sistemleri proje ve ödevleriniz için sizi en üst düzey performansla buluşturuyor. 

Mimar, iç mimar, endüstriyel tasarımcı, grafiker adayları için Monster Tulpar serisi yaratıcı uygulamalarda ilham veren performans

15.6 ve 17.3 inçlik ekran boyutları opsiyonunun yanı sıra satış öncesi donanım özelleştirmesiyle dilediğiniz gibi yapılandırabileceğiniz Tulpar serisi laptop’lar, Intel ve NVIDIA’nın tepe seviyedeki işlem birimlerini beraberinde getiriyor. RGB LED arka aydınlatmalı klavye, IPS ekran, SSD ve geniş kapasiteli RAM ile Intel yonga setinin taşıdığı ekstralar, mükemmel bir çalışma deneyimi yaşamanızda anahtar rol üstleniyor. Taşınabilirlik sınırlarında kalmayı başarırken çoğu masaüstü bilgisayarlardan daha yüksek performans sunan Tulpar serisi laptop’lar, çalışmalarında yüksek performanslı grafik işlemcilere (GPU) ihtiyaç duyan öğrenciler için vazgeçilmez bir destekçi. Özel sürücü teknolojileriyle birleştirilen sektör lideri GPU’lar, yaratıcı uygulamalarınızı ilham veren performans ve beceri düzeyiyle geliştirirken; iş akışlarınızı güçlendiren NVIDIA Studio, tasarım süreçlerinde size üst düzeyde katkıda bulunuyor. NVIDIA Studio; 3B ve görüntü oluşturma, video düzenleme, fotoğrafçılık, grafik tasarımı, mimari görselleştirme gibi yaratıcılık gerektiren alanlarda gerçek zamanlı ön izlemeler, hızlandırılmış, fiziksel tabanlı görüntü oluşturma, ışın izleme özelliği ve yapay zekayla iyileştirilmiş görüntü parazitlenmelerini arındırma teknolojisi sayesinde işlemlerin daha hızlı ve kolay yapılmasını sağlıyor. 

Tüm laptop modellerinde ömür boyu ücretsiz bakım garantisi

Satın alınan laptop’lara ilk 15 gün içinde koşulsuz iade garantisi veren ve parçalı ödeme kolaylığıyla kullanıcının yanında olan Monster Notebook, “Ömür Boyu Ücretsiz Bakım Garantisi” kapsamında altı ayda bir ücretsiz bakım hizmeti sunuyor. Bu hizmetten yararlanmak isteyen kullanıcılar, anlaşmalı kargo şirketleriyle  ücretsiz olarak Monster Notebook’larını teknik servislere gönderebiliyor. Bakım hizmeti kapsamında yapılan cihaz içi temizliği, termal macun değişimi gibi işlemler Monster Notebook’ların ilk günkü performansını koruyor ve aynı zamanda kullanım ömrünü uzatıyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x