TikTok tartışmaları alevleniyor… Çin hükümetinden ABD’ye net cevap!

Çin dışişleri bakanlığı Pazartesi günü TikTok yasa tasarısıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, ABD’nin ulusal güvenliğini tehdit eden herhangi bir kanıt sunmadan TikTok’a karşı suçluluk bahanesi oluşturduğunu söyledi.

Mao, ABD’li milletvekillerinin popüler video uygulamasıyla ilgili ulusal güvenlik endişelerini gidermek için tasarlanan yasa tasarısını öne sürmeleriyle ilgili bir soruyu yanıtlarken, “ABD adil rekabete saygı göstermeli ve yabancı şirketleri baskı altına almayı bırakmalı” dedi.

KONGREDE NE OLMUŞTU?

ABD’li hükümet yöneticilerinin TikTok CEO’suna karşı kongrede sergilediği sert tutum birçok kişi tarafından doğru karşılandı. Geçtiğimiz kongrede ABD’li yetkililer TikTok’un casusluk yaptığını açık ve net bir şekilde CEO’ya iletmişti. CEO ise suçlamaları reddederek TikTok’un herhangi bir zararının olmadığını hatta yararının olduğunu savunmuştu.

Öte yandan TikTok CEO’su “hiçbir sosyal medya uygulaması olmamalı” demişti. CEO’nun bu itirafı kongreye damgasını vurmuştu. Ayrıca TikTok’un küçük çocuklar için uygun olmadığı düşüncesini reddeden CEO’nun, TikTok uygulamasını küçük çocuğuna kullandırmadığı hatırlatıldı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir