Ankara’daki bombalı saldırı girişimine siyasilerden art arda tepkiler

Başkent Ankara’da İçişleri Bakanlığı’nın Kızılay’daki binası önünde sabah saatlerinde bombalı saldırı girişimi gerçekleşti.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 2 teröristin bombalı araçla saldırı girişiminde bulunduğunu açıkladı. Teröristlerden biri kendini patlattı, diğeri etkisiz hale getirildi.

Açılan ateş sırasında 2 emniyet mensubu hafif şekilde yaralandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yeni yasama yılının başlayacağı günün sabahı gerçekleşen saldırı girişimine siyasilerden art arda tepkiler geliyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, saldırı girişimine ilişkin sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

“Bu sabah İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısı önünde düzenlenen saldırıda yaralanan polislerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” diyen Kurtulmuş, “Teröristleri ve arkalarındaki güçleri bertaraf etmek için kararlı bir şekilde mücadele eden kahraman güvenlik güçlerimizin ve kurumlarımızın daima yanında olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz.” Ifadelerini kullandı.

Kurtulmuş, “Milletimiz ve devletimiz, hain güçlere fırsat vermeyecek, birlik ve beraberlik içinde mücadelesini sürdürecektir. Milletimize ve memleketimize geçmiş olsun.” dedi.

KILIÇDAROĞLU: TERÖR İNSANLIK SUÇUDUR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da saldırı girişimine ilişkin ilk açıklamasını sosyal medya hesabı üzerinden yaptı.

“Ankara’da meydana gelen hain terör saldırısında yaralanan emniyet mensuplarımıza acil şifalar diliyorum.” diyen Kılıçdaroğlu, “Terör bir insanlık suçudur. Kimden ve nereden gelirse gelsin ülke olarak hep beraber mücadele edeceğiz, hain emellere asla fırsat vermeyeceğiz! Geçmiş olsun Türkiye’m.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x